Reformulacja - zmiany w perfumach od 01 marca 2022 roku

0

Reformulacja -  zmiany od 1 marca 2022 roku.

Niestety z przykrością chcielibyśmy podzielić się informacją, iż od 01 marca tego roku rozporządzeniem UE został zakazany kolejny składnik, który w przepiękny sposób pieścił nasze nozdrza oraz wspomagał inne składniki w uwalnianiu ich woni. Tym składnikiem jest Lillal (nazwa handlowa) lub butylfenylometylopropional (3-(4-tert-butylofenylo)butanal, aldehyd alfa-metylopara-tertiary-butylowy hydro-cynamonowy). Od dawna wykorzystywany syntetyczny aldehyd wzmacniający aromaty nut konwalii wykorzystywany również przez perfumiarzy jako składnik otwierający bukiet. Na szerszą skalę był również wykorzystywany w chemii gospodarczej, ale i tak największa strata tego składnika będzie odczuwalna przez perfumiarzy, parfumomnaniaków i parfumoholików. Lillal był bowiem powszechnie stosowany przez parfumiarzy, a dla miłośników zapachów uwalniał niepowtarzalne wonie w delikatnym otwarciu.

Otuleni Zapachem pragną podzielić się najważniejszymi informacjami, czyli w jakich zapachach tego składnika już nie zobaczymy i jakie zapachy przeszły lub przejdą w najbliższym czasie reformulację aby sprostać nowym regulacjom i przepisom UE. Nie wdając się w szczegóły chemiczne, które dla wielu naszych miłośniczek i miłośników są tłem w postrzeganiu zapachu, poniżej przedstawiamy zapachy, które zostały lub zostaną poddane reformulacji:

A*Men by Thierry Mugler 

Alien Eau de Toilette Mugler 

Azzaro pour Homme Azzaro 

Prada Candy Florale Prada 

Hypnôse Homme Lancome 

Amor Amor Cacharel 

Anais Anais Cacharel 

Armani Code Giorgio Armani 

Cinéma Yves Saint Laurent 

Acqua di Gio Giorgio Armani 

Hypnôse Lancome

Bottega Veneta Pour Homme Extreme

Pasha Cartier Cartier

Escape for Men Calvin Klein

Nautica Voyage Nautica 

Organza Givenchy 

Amarige Givenchy 

Very Irresistible Givenchy 

Ange ou Demon Givenchy 

Ysatis Givenchy 

Miss Dior Eau de Toilette Originale

Fahrenheit Dior 

oraz perfumy takich kreatorów jak Versace i Moschino.

Perfumy, w których wcześniej dokonano reformulacji tego składnika:
 Organza Givenchy 
 Amarige Givenchy
 Very Irresistible Givenchy 
 Ange ou Demon Givenchy
 Ysatis Givenchy
 Miss Dior Eau de Toilette Originale
 Fahrenheit Dior 

Na szczęście zostały opracowane alternatywy tego składnika, tylko pozostaje pytanie na ile będą w stanie pokryć odwzorowanie zapachowe pierwowzoru i czy nie jest to kolejny lobbing firmy, która eliminuje jeden składnik by zastąpić go swoim na rynku? Na to pytanie odpowiedź pozostawiamy innym do wyjaśnienia, my natomiast spieszymy z informacją, iż nowymi składnikami mogącymi zastąpić  Lillal są Pyranol i FlorolFlorosa, Lilflore, Hivernal, Duplical, Nympheal i kilka innych stworzonych przez firmy chemiczne na własny użytek.

Otuleni Zapachem jak zawsze postarają się zdobyć najlepsze zamienniki owego Lillala i zastosować je w swoich zapachach 😊

Wojciech OZ

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl