Reformulacja – co to takiego, co oznacza dla zapachu?

0

Reformulacja – co to takiego, co oznacza dla zapachu?

Najprościej rzecz ujmując jest to zamierzona lub wymuszona zmiana składu i budowy zapachu ze względu na zmianę obowiązujących przepisów i różnych regulacji w Unii Europejskiej (UE), ale nie tylko. Bowiem często wewnętrzne uwarunkowania kreatorów i producentów zapachów wprowadzają reformulację w pogoni za np. obniżaniem kosztów, zdobywaniem przewagi cenowej nad konkurencją  lub z innych często niezrozumiałych dla prawdziwego fana zapachu przyczyn. Zjawisko reformulacji nasila się od 2005, kiedy to zmiany w przepisach i regulacjach UE stały się coraz powszechniejsze i wprowadzane do realizacji praktycznie bez możliwości większych sprzeciwów branży perfumiarskiej. Jednakże wraz ze wzrostem tego zjawiska coraz powszechniej reformulacja zaczęła nosić miano „Zmory” perfumiarzy, ale też co ma szczególne znaczenie „perfumomaniaków”, osób które na co dzień delektują się upojnymi woniami zapachów budowanymi przez lata z namaszczeniem przez parfumiarzy. A poprzez wprowadzanie wspomnianych regulacji jednym aktem wykonawczym obraca się w niwecz dotychczasową pracę artystów perfumiarstwa. Bowiem każdy „znawca” tematu doskonale czuje jak pachnie w znakomitej większości zapach po przeprowadzeniu reformulacji, a i marketingowcy odczuwają jak spada sprzedaż po tym „zabiegu”. Pytanie, które nurtuje znakomitą większość perfumomaniaków oraz perfumoholików, a także nas: Dlaczego w UE nie możemy kupić pierwowzoru zapachu tylko bardziej lub mniej udaną reformulację, a wylatując na obcy kontynent np. do Dubaju, Pekinu, Nowego Yorku czy Tokio, a i owszem możemy sobie kupić i przywieźć pierwowzór jak za najlepszych lat? …

Podsumowując, jak słyszymy słowo reformulacja to już nasze nozdrza przeczuwają nadchodzące zmiany. No cóż właśnie wprowadzono kolejne zmiany, które obowiązują od 01 marca, ale o tym w kolejnym wpisie.

My ze swojej strony możemy dodać, że w świecie Otulonych Zapachem tam gdzie jest to tylko możliwe staramy się wykorzystywać składniki i receptury pierwowzorów, a tam gdzie zmieniono prawem składniki, to używamy najlepsze możliwe dostępne obecnie na świecie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl